TRIPLES COMPETITIONS - 2018

See Past Winners Here

  TRIPLES        
  First Round To Be Played By May 22nd  
A Andy Costin Hertford 19-21 Robin Chalcraft Sawbridgeworth
B Derek Booth Bishop's Stortford 13-15. Bryan Davies Buntingford
C Mike Rowe Hertford 16-18 Vic Greenberg Buntingford
D Chris Sage Hertford 16-12. Trevor McKenzie Bishop's Stortford
E Warwick Brown Buntingford 11-30. Scott Lepley Bishop's Stortford
F Jim Parsley Sele Farm 11-18. Rick Helm Bishop's Stortford
G Greg Woodman Bengeo 20-8. P. Clewes-Garner Sawbridgeworth
H Ralph Wheeler Cheshunt 16-22 Mike Johnson Cheshunt
I Don Stevenson Hoddesdon & Rye Park 8-20. Len Curtis Northaw & Cuffley
J Robert Porter Hoddesdon Rosehill 16-15. Dennis Beauchamp Cheshunt
K Malcolm Songer Hoddesdon Rosehill 19-8. Colin Dyer Rosedale
L Maurice Cullum Whit Hern 15-16 Tony Dean Hertford Castle
M Malcolm Judd Allenburys 23-3. John Clarke Northaw & Cuffley
N Fred Cable Rosedale 18-19 Alan Gibbs Hertford Castle
O Robert Spence Whit Hern 20-19 Paul Sullivan Ware
25 Bryan Davies Buntingford 22-5. Alan Hutchison Bishop's Stortford
26 Colin Milner Hoddesdon & Rye Park 14-19 Vic Greenberg Buntingford
27 Malcolm Judd Allenburys 22-6. Robert Porter Hoddesdon Rosehill
28 Carl Frostick Buntingford 4-23. Robert Spence Whit Hern
  TRIPLES          
  Second Round To Be Played By June 6th    
1 Chris Sage Hertford 23-6. Greg Amos Buntingford 24-May
2 Robin Chalcraft Sawbridgeworth o-w/o Bryan Davies Buntingford 16-May
3 Vic Greenberg Buntingford 26-7. Rick Helm Bishop's Stortford 24-May
4 Alan Hutchison Bishop's Stortford 21-20 Scott Lepley Bishop's Stortford 16-May
5 Dean Russell Bishop's Stortford 16-11. Joe Dunne Sele Farm  
6 Adrian Yarboriugh Bishop's Stortford 9-21. Carl Frostick Buntingford playing 8th
7 Mark Harris Sawbridgeworth 9-23. Greg Woodman Bengeo 20-May
8 Robert Porter Hoddesdon Rosehill w/o-o Len Curtis Northaw & Cuffley 24-May
9 Malcolm Judd Allenburys 15-10. Alan Gibbs Hertford Castle 24-May
10 Dale Large Ware 13-16 Peter Tilley Hoddesdon Rosehill  
11 Colin Milner Hoddesdon & Rye Park 22-6. Bill Hayden Rosedale  
12 Mike Johnson Cheshunt 12-14. Neil Walker Ware 16-May
13 Dave Ayres Hoddesdon Rosehill 10-18. Graeme Indge Ware  
14 Charles Crockford Whit Hern 14-7. Tony Dean Hertford Castle 16-May
15 Ernie Corbett Whit Hern 18-12. Allen Brandford Hertford Castle  
16 Malcolm Songer Hoddesdon Rosehill 10-24. Robert Spence Whit Hern 24-May
  Third Round To Be Played By June 26th    
17 Malcolm Judd Allenburys 23-11. Graeme Indge Ware 08-Jun
18 Bryan Davies Buntingford w/o-o Chris Sage Hertford 08-Jun
19 Robert Porter Hoddesdon Rosehill w/o-o Dean Russell Bishop's Stortford 08-Jun
20 Robert Spence Whit Hern 31-14 Greg Woodman Bengeo 11-Jun
21 Peter Tilley Hoddesdon Rosehill o-w/o Colin Milner Hoddesdon & Rye Park 08-Jun
22 Alan Hutchison Bishop's Stortford 26-17 Charles Crockford Whit Hern 08-Jun
23 Vic Greenberg Buntingford w/o-o Ernie Corbett Whit Hern 03-Jun
24 Carl Frostick Buntingford 20-9. Neil Walker Ware 11-Jun
  Fourth Round To Be Played By July 18th    
25 Bryan Davies Buntingford 22-5. Alan Hutchison Bishop's Stortford 02-Jul
26 Colin Milner Hoddesdon & Rye Park 14-19 Vic Greenberg Buntingford 02-Jul
27 Malcolm Judd Allenburys 22-6. Robert Porter Hoddesdon Rosehill 02-Jul
28 Carl Frostick Buntingford 4-23. Robert Spence Whit Hern 03-Jul
  Semi-Final To Be Played By August 7th    
29 Bryan Davies Buntingford 19-12. Robert Spence Whit Hern 16-Jul
30 Malcolm Judd Allenburys 23-7. Vic Greenberg Buntingford 19-Jul