PAIRS COMPETITION - 2018

See Past Winners Here

  PAIRS        
  First Round To Be Played By May 14th   
A Vic Greenberg Buntingford 22-20 Trevor McKenzie Bishop's Stortford
B Jim Parsley Sele Farm 19-21 Scott Lepley Bishop's Stortford
C P. Clewes-Garner Sawbridgeworth 12-16. Bryan Davies Buntingford
D Ernie Corbett Whit Hern 8-28. Terry Pugh Northaw & Cuffley
E Simon Stow Ware 18-17 Colin Milner Hoddesdon & Rye Park
F Dave Murphy Rosedale 0-W/O Barry Sullivan Hertford Castle
G John Bishop Rosedale 18-12. Paul Sullivan Ware
H Peter Tilley Hoddesdon Rosehill 17-15 Ray Brewer Northaw & Cuffley
  PAIRS        
  Second Round To Be Played By June 5th  
1 Chris Beers Bishop's Stortford 13-16. Rick Helm Bishop's Stortford
2 Joe Dunne Sele Farm 16-22 Don Fox Sawbridgeworth
3 Robin Williams Sawbridgeworth w/o-o Nick Goff Sawbridgeworth
4 Mike Irving Hertford 24-13 Greg Amos Buntingford
5 David Hunt Bishop's Stortford 13-26 Derek Booth Bishop's Stortford
6 Vic Greenberg Buntingford v Scott Lepley Bishop's Stortford
7 Tony Keeling Buntingford 19-17 Mick Rowe Hertford
8 Chris Sage Hertford w/o-o Robin Chalcraft Sawbridgeworth
9 Merv Groom Standon & Puckeridge 12-23. Alan Hutchison Bishop's Stortford
10 Garry Warrender Buntingford 25-20 Carl Frostick Buntingford
11 Bryan Davies Buntingford 15-17 Jim Smith Hertford
12 Dean Russell Bishop's Stortford 25-23 Adrian Yarborough Bishop's Stortford
13 Barry Sullivan Hertford Castle 25-10. Martin Mountford Hoddesdon & Rye Park
14 Malcolm Judd Allenburys 28-6. Tony Baker Ware
15 Bill Hayden Rosedale 7-26. Mike Johnson Cheshunt
16 John Clarke Northaw & Cuffley 15-18 Malcolm Songer Hoddesdon Rosehill
17 Len Curtis Northaw & Cuffley 26-13 Derek Baker Cheshunt
18 Roy Pateman Hoddesdon Rosehill 22-15 Keith Mizen Hoddesdon Rosehill
19 Charles Crockford Whit Hern 21-17 Eric Wright Ware
20 Peter Tilley Hoddesdon Rosehill 20-23 Allen Brandford Hertford Castle
21 Alan Napier Whit Hern 27-17 Mick West Whit Hern
22 Graeme Indge Ware 15-22 Ralph Wheeler Cheshunt
23 Ian Wood Whit Hern w/o-o John Bishop Rosedale
24 Alan Beeson Hertford Castle 12-27. Tony Dean Hertford Castle
25 Brian Metzner Hoddesdon & Rye Park 23-10. Dennis Beauchamp Cheshunt
26 Fred Cable Rosedale 21-23 Alan Gibbs Hertford Castle
27 Colin Dyer Rosedale 27-10. Robert Spence Whit Hern
28 Graham Saville  Ware w/o-o Martin Boulter Northaw & Cuffley
29 Richard Rogers Hoddesdon & Rye Park 19-27 Simon Stow Ware
30 Terry Pugh Northaw & Cuffley 20-13 Robert Porter Hoddesdon Rosehill
31 Neil Walker Ware 16-17 Bob Hayter Hoddesdon & Rye Park
32 John Dowler Northaw & Cuffley 30-21 Dale Large Ware
  PAIRS        
  Third Round To Be Played By June 25th  
33 Tony Dean Hertford Castle 24-14 Don Fox Sawbridgeworth
34 John Dowler Northaw & Cuffley 19-16 Ralph Wheeler Cheshunt
35 Graham Saville  Ware 15-24 Alan Gibbs Hertford Castle
36 Charles Crockford Whit Hern 12-14. Malcolm Songer Hoddesdon Rosehill
37 Mike Irving Hertford 6-20. Len Curtis Northaw & Cuffley
38 Alan Napier Whit Hern 20-23 Ian Wood Whit Hern
39 Scott Lepley Bishop's Stortford 26-17 Alan Hutchison Bishop's Stortford
40 Rick Helm Bishop's Stortford 16-21 Malcolm Judd Allenburys
41 Terry Pugh Northaw & Cuffley 15-20 Robin Williams Sawbridgeworth
42 Tony Keeling Buntingford 9-20. Bob Hayter Hoddesdon & Rye Park
43 Garry Warrender Buntingford 22-15 Brian Metzner Hoddesdon & Rye Park
44 Colin Dyer Rosedale 20-16 Roy Pateman Hoddesdon Rosehill
45 Allen Brandford Hertford Castle 6-24. Chris Sage Hertford
46 Jim Smith Hertford 15-26 Derek Booth Bishop's Stortford
47 Barry Sullivan Hertford Castle 22-18 Mike Johnson Cheshunt
48 Dean Russell Bishop's Stortford o-w/o Simon Stow Ware
  Fourth Round To Be Played By July 16th  
49 Scott Lepley Bishop's Stortford 21-22 Robin Williams Sawbridgeworth
50 John Dowler Northaw & Cuffley 19-24 Simon Stow Ware
51 Derek Booth Bishop's Stortford o-w/o Barry Sullivan Hertford Castle
52 Alan Gibbs Hertford Castle v Colin Dyer Rosedale
53 Don Fox Sawbridgeworth o-w/o Ian Wood Whit Hern
54 Garry Warrender Buntingford 23-11. Chris Sage Hertford
55 Len Curtis Northaw & Cuffley 15-25 Bob Hayter Hoddesdon & Rye Park
56 Malcolm Songer Hoddesdon Rosehill 21-17 Malcolm Judd Allenburys
  Fifth Round To Be Played By July 30th  
57 Colin Dyer Rosedale 19-20 Garry Warrender Buntingford
58 Robin Williams Sawbridgeworth 19-16 Barry Sullivan Hertford Castle
59 Ian Wood Whit Hern 7-13. Simon Stow Ware
60 Bob Hayter Hoddesdon & Rye Park 24-14 Malcolm Songer Hoddesdon Rosehill
  Semi-Final To Be Played By August 14th  
61 Bob Hayter Hoddesdon & Rye Park 18-17 Simon Stow Ware
62 Robin Williams Sawbridgeworth 11-23. Garry Warrender Buntingford