MIXED PAIRS COMPETITION - 2018

See Past Winners Here

  MIXED PAIRS      
  First Round To Be Played By May 23rd  
A Peter Brice Bishop's Stortford 17-18 Joe Dunne Sele Farm
B Warwick Brown Buntingford 22-17 Barrie Stockwell Hertford
C Steve Cutmore Bishop's Stortford 10-28. Rick Helm Bishop's Stortford
D Bill Hayden Rosedale 22-13 Paul Smith Whit Hern
E John Kalisz Whit Hern 23-26 John Bishop Rosedale
F Derek Grose Ware 15-25 Neil Walker Ware
  MIXED PAIRS      
  Second Round To Be Played By June 8th  
1 Chris Sage Hertford 16-24 Rick Helm Bishop's Stortford
2 Des Cracknell Bishop's Stortford 13-29 Carl Frostick Buntingford
3 Mick Jordon Bishop's Stortford o-w/o Kevin Tyrrell Bishop's Stortford
4 Warwick Brown Buntingford 16-25 Bryan Davies Buntingford
5 Joe Dunne Sele Farm 12-24. Trevor McKenzie Bishop's Stortford
6 Jim Smith Hertford w/o-o Michael Hatley Buntingford
7 Jerry Tattersal Hertford o-w/o Dave Chandler Bishop's Stortford
8 Don Fox Sawbridgeworth 21-20 P. Clewes-Garner Sawbridgeworth
9 Mike Rowe Hertford 17-20 Ross Murphy Buntingford
10 Graham Taylor Sawbridgeworth o-w/o Roger Evans Buntingford
11 Barbara Levy Sawbridgeworth w/o-o Norman Cook Hertford
12 Harry Wright Sele Farm 20-19 Roger Barrett Hertford
13 Mike Toynton Hertford 16-29 Andy Costin Hertford
14 Jim Parsley Sele Farm o-w/o John Walker Sawbridgeworth
15 Terry Moranda Bishop's Stortford  23-15 David Hunt Bishop's Stortford
16 Ken Hegley Sele Farm 19-9. Mike Irving Hertford
17 Mike Clark Sawbridgeworth  22-21 Paul Devall Bishop's Stortford
18 Tony Ferret Whit Hern 10-18. Colin Milner Hoddesdon & Rye Park
19 Bill Hayden Rosedale 19-21 Andy Adkins Rosedale
20 John Bishop Rosedale w/o-o Ron Barnard Whit Hern
21 John Clarke Northaw & Cuffley 23-16 Ray Brewer Northaw & Cuffley
22 Ian Wood Whit Hern 8-27. Graham Saville Ware
23 Brian Metzner Hoddesdon & Rye Park 20-17 Malcolm Songer Hoddesdon Rosehill
24 John Dowler Northaw & Cuffley 24-16 Terry Pugh Northaw & Cuffley
25 Ernie Corbett Whit Hern 7-21. Ray Barwick Northaw & Cuffley
26 Kevin Norman Whit Hern 15-13 Richard Rogers Hoddesdon & Rye Park
27 Len Curtis Northaw & Cuffley 16-18 Tim Maynard Hoddesdon & Rye Park
28 Neil Walker Ware 23-19 Alan Beeson Herttford Castle
29 Steve Kenway Whit Hern 12-23. John Diggins Northaw & Cuffley
30 Fred Clark Hoddesdon Rosehill o-w/o Graeme Indge Ware
31 Ron Powell Rosedale 20-17 Ray Cutting Whit Hern
32 Colin Dyer Rosedale 23-3. Keith Mizen  Hoddesdon Rosehill
  MIXED PAIRS      
  Third Round To Be Played By June 27th  
33 John Clarke Northaw & Cuffley o-w/o Barbara Levy Sawbridgeworth
34 Graham Saville Ware 22-9. John Diggins Northaw & Cuffley
35 Rick Helm Bishop's Stortford 19-11. Trevor McKenzie Bishop's Stortford
36 Terry Moranda Bishop's Stortford o-w/o Don Fox Sawbridgeworth
37 Ken Hegley Sele Farm 26-7. Jim Smith Hertford
38 John Walker Sawbridgeworth 7-25. Andy Adkins Rosedale
39 Andy Costin Hertford 21-13 Bryan Davies Buntingford
40 John Bishop Rosedale 26-22 Tim Maynard Hoddesdon & Rye Park
41 Roger Evans Buntingford 17-19 Kevin Norman Whit Hern
42 Colin Dyer Rosedale o-w/o Carl Frostick Buntingford
43 Kevin Tyrrell Bishop's Stortford 26-13 Ron Powell Rosedale
44 Harry Wright Sele Farm 19-15 Colin Milner Hoddesdon & Rye Park
45 Dave Chandler Bishop's Stortford 7-23. John Dowler Northaw & Cuffley
46 Ray Barwick Northaw & Cuffley 19-20 Brian Metzner Hoddesdon & Rye Park
47 Neil Walker Ware 23-16 Graeme Indge Ware
48 Mike Clark Sawbridgeworth 22-18 Ross Murphy Buntingford
  Fourth Round To Be Played By July 13th  
49 Dave Chandler Bishop's Stortford o-w/o Kevin Tyrrell Bishop's Stortford
50 Ken Hegley Sele Farm 26-21 Graham Saville Ware
51 Andy Adkins Rosedale 19-17 Neil Walker Ware
52 Rick Helm Bishop's Stortford 19-25 Harry Wright Sele Farm
53 Brian Metzner Hoddesdon & Rye Park 20-21 John Bishop Rosedale
54 Mike Clark Sawbridgeworth 22-16 Andy Costin Hertford
55 Barbara Levy Sawbridgeworth 16-18 Carl Frostick Buntingford
56 Don Fox Sawbridgeworth 14-19 Kevin Norman Whit Hern
  Fifth Round To Be Played By July 27th  
57 Ken Hegley Sele Farm 20-22 Andy Adkins Rosedale
58 Kevin Norman Whit Hern 26-15 John Bishop Rosedale
59 Kevin Tyrrell Bishop's Stortford 14-16 Harry Wright Sele Farm
60 Mike Clark Sawbridgeworth 5-23. Carl Frostick Buntingford
  Semi-Final To Be Played By August 9th  
61 Andy Adkins Rosedale v Harry Wright Sele Farm
62 Carl Frostick Buntingford 8-19. Kevin Norman Whit Hern